אישור
דף הבית > חשבפדיה > תקרת הפקדה לקופת גמל – תקרת הפקדה לקרן השתלמות – תקרת הפקדה לקרן פנסיה
אנציקלופדית המיסים מבית "חשבים".
חשבפדיה במיסים הינו מילון מונחים מבית כל מס - מאגר המידע המקיף והגדול בארץ בתחום המיסוי. באתר תמצאו הסברים והגדרות לכל המונחים המקצועיים הקשורים במס.

תקרת הפקדה לקופת גמל – תקרת הפקדה לקרן השתלמות – תקרת הפקדה לקרן פנסיה הצג הכל

חקיקה
חוזרים
שאלות
מאמרים
טבלאות מידע
ערכים מקושרים

להלן דברי הסבר לערכים: תקרות הפקדות לקופת גמל - תקרות הפקדות לקרן השתלמות - תקרות הפקדות לקרן פנסיה
קופות הגמל הפכו מאז 2008 למוצר חיסכון לטווח ארוך, שאת הכספים ממנו ניתן למשוך כקצבה רק לאחר גיל פרישה. תיקון מס' 3 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס"ח- 2008 השליך באופן משמעותי על שוק החיסכון הפנסיוני בישראל . התיקון בא לקבוע ולהבטיח רובד קצבתי לכל החוסכים לגיל פרישה.
ערב התיקון היה נהוג להפקיד בקופות גמל הוניות - שהיו קופות גמל לתגמולים וקופות ביטוח הוניות. כאמור מאז 2008 אין יותר קופות גמל הוניות. קופות הגמל ההוניות (שלפני תיקון מס' 3 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים) יקבלו אישור של קופת גמל לא משלמת לקצבה. כלומר, קופה שהחיסכון בה הוא למטרת קצבה אך לא היא תשלם את הקצבה בפועל. להבדיל, מקופות גמל שיודעות כבר כיום לשלם קצבה (קרנות הפנסיה החדשות, קרנות הפנסיה הכלליות והפוליסות הקצבתיות) יקבלו אישור של קופת גמל משלמת לקצבה ויוכלו גם לשלם את הקצבה למי שהגיע לגיל פרישה.
כיום (מאז 2008) קיימים סוגים שונים של קופות גמל לקצבה. ההגדרה של כל קופות הגמל המיועדות לחיסכון לגיל פרישה היא של קופת גמל לקצבה. כלומר, מי שרוצה לחסוך לגיל פרישה ולקבל הטבות מס חייב לעשות זאת במסגרת קופת גמל לקצבה.

שאלות
באנר CRM חשבים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית