אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1103 - 14/02/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

יום עיון בנושא מיסוי 14.2.2019

 
מאמרי מומחים
 
מס רכישה בדירה למי שלבן זוגו יש כבר דירה נוספת והסכם ממון - הגמשה נוספת

בפסק דין שניתן בוועדת הערר בעניינה של קרן רוזנבוים, נקבע כי חלק העוררת בדירת מגורים שרכשה עם בעלה (כשלבעלה יש דירת מגורים אחרת מלפני הנישואים, וישנה לגביה הפרדה רכושית בהסכם ממון) ייחשב לרכישת דירת מגורים יחידה. זאת אף שבני הזוג וילדיהם מתגוררים בפועל בדירת המגורים האחרת של הבעל.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית המשפט המחוזי דחה טענת חברת תיירות כי צריך לחול מע"מ בשיעור אפס בגין תשלום עבור כניסת תיירים לאתרים במסגרת חבילת תיור – פס"ד איתרניתי טראבל

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברת תיירות על שומה לפי מיטב השפיטה שהוציא לה פקיד שומה ירושלים לאחר שהציגה בדיווחיה למע"מ את השירות שניתן על ידה לתיירים לעניין הכניסה לאתרים כשירות החייב בשיעור מס אפס. נקבע כי לו רצה המחוקק לקבוע הקלה מיסויית בצורת מע"מ בשיעור אפס על כניסת תיירים לאתרים בתשלום, היה מייחד לכך פסקה נפרדת ועצמאית.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רונן שיכמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סגירת תיק חברה מול מס הכנסה ורשם החברות

כדי לסגור תיק חברה יש לנקוט את הצעדים הבאים: ● להודיע למשרד מס ערך מוסף שבו מתנהל תיק החברה על הפסקת הפעילות ולמלא לשם כך טופס 18; ● בחלק ב' של הטופס יש לדווח על כל הציוד והנכסים שנותרו בחברה; ● להודיע לפקיד השומה היכן מתנהל התיק על הפסקת הפעילות.

לתשובה מאת יועץ מס שמואל (סמי) מזון - לחץ כאן
 
היבטי מע"מ בגין אחת מדירותיו של יזם בפרויקט תמ"א 38 שהשאיר בבעלותו למטרת השכרה

דין הדירה שהיזם החליט להשאיר ברשותו, ככל שתושכר למגורים, הוא שעסקת ההשכרה פטורה ממע"מ. עם זאת, בתום 24 חודשי שכירות יהיה על היזם לדווח לשלטונות מע"מ על מכירה רעיונית של הדירה, לפי שוויה הראוי באותו המועד, ולשלם את מע"מ העסקאות.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אהרון ברגר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל – הלכה למעשה
נושא העסקתם של עובדים זרים ומסתננים בישראל, הינו נושא חשוב שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יום העיון יעסוק בפן המשפטי של העסקתם בדיני עבודה, וכן יעניק נקודת מבט פרקטית של התנהלות המעסיקים מול גורמי ההמשלה הרלבנטיים. יום העיון יכלול הרצאות אורח מיוחדות של ראש מינהל שירות למעסיקים ולעובדים זרים ברשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול במשרד הפנים, וכן של הממונה על זכויות עובדים זרים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
 
סודות הגבייה האפקטיבית 2019
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, ותוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
בין קו הזינוק לקו הסיום
ניהול ההון הפנסיוני; שינויים רגולטוריים בעולם הפנסיוני; לכבוש את ההר הפרטי שלך
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
מיסוי "המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור, תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, ניכוי הוצאות, ניהול ספרים, קיזוז תשומות ועוד. חבויות המס מותנות, במקרים רבים באופי המלכ"ר, פעילויותיו, המנהלים והעובדים בו. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם מיסוי "המגזר השלישי" בהיבט מס הכנסה ומס ערך מוסף.
 
יום עיון מיוחד בנושא יום הבחירות, ובנושאים נוספים: שעות עבודה ומנוחה, חופשה, מחלה וחגים
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי עבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נסקור את הנושאים הבוערים, בגדר "מורה נבוכים" למעסיק, וזאת במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
חברות ארנק, משיכות בעלים ויתרות חובה של בעלי שליטה - טיפול בדוחות חברות ודוחות אישיים
ההוראות החדשות לחברות ארנק ויתרות חובה של בעלי שליטה חלות החל מדוחות שנת המס 2017 שזה עתה מוגשים על ידי המייצגים השונים. מטרת יום העיון לסייע ביישום החקיקה החדשה תוך סקירת הוראות החוק והחוזרים, טפסים חדשים שיש להגיש בהתאם לשינויי החקיקה, הן בהיבט מס הכנסה והן בהיבט ביטוח לאומי. הנכם מוזמנים לשלוח אלינו שאלות מראש על מנת שנוכל להתייחס אליהן ביום העיון
 
 
 
חברות ארנק
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית