אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1095 - 14/01/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

kol mas

 
מאמרי מומחים
 
דיווידנד – אילוץ חלוקת רווחים לא מחולקים, סעיף 77 לפקודה

במסגרת "חוק ההתייעלות" תוקן סעיף 77 לפקודה, המאפשר למנהל רשות המיסים להורות על קביעת רווחים לא מחולקים מסוימים של חברת מעטים, כדיווידנד בידי בעלי המניות. ביום 31.12.2018 פרסמה הרשות חוזר 20/2018 העוסק בנדון. אמנם החוזר אינו ארוך ומובאות בו כמה וכמה דוגמאות, ואולם - כולן פשטניות למדי ואינן מתמודדות עם סוגיות מורכבות מחיי היומיום. מצאנו לנכון להדגיש כמה נקודות העולות מהחוזר או מהחוק, ולהוסיף הארות שלנו לגביהן, ככל שישנן.

למאמר מאת רו"ח ענבל שני ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מקדמות ושיעורי דמי ביטוח לעצמאים לשנת 2019

פירוט השינויים החלים בחישוב המקדמות ובשיעורי דמי הביטוח לעובדים עצמאים החל מ-1/1/2019.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מקדמות ושיעורי דמי ביטוח ללא עובד ולתלמיד לשנת 2019

פירוט השינויים החלים בחישוב המקדמות ובשיעורי דמי הביטוח ללא עובדים ולתלמידים החל מ-1/1/2019.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הבחירות לכנסת העשרים ואחת שיתקיימו באפריל 2019

רשות המסים בישראל פרסמה חוזר למעסיקים ולמנכים אחרים בנושא הבחירות לכנסת שיתקיימו באפריל 2019

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית המשפט העליון דחה ערעור על החלטתה של כב' השופטת ירדנה סרוסי שלא לפסול את עצמה מלדון בעניינו של המערער כיושבת ראש ועדת ערר מיסוי מקרקעין – פס"ד אפי חוגי

בית המשפט העליון דחה ערעור על החלטתה של כב' השופטת ירדנה סרוסי שלא לפסול את עצמה מלדון בעניינו של המערער כיושבת ראש ועדת ערר מיסוי מקרקעין בערעור שהגיש נגד מנהל מס שבח מקרקעין תל אביב. נקבע כי אין בעובדה שהשופטת עבדה בעבר במנהל מס שבח מקרקעין תל אביב לבדה כדי להביא לפסילתה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רונן שיכמן - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
הודעת הגנת הדייר [נוסח משולב] (העלאת שיעור מרבי של דמי השכירות לבתי עסק) התשע"ט-2018

בקובץ תקנות 8130 מיום 26.12.2018 פורסם השיעור המרבי להעלאת דמי שכירות בבתי עסק והוא נקבע ל-1.2% החל ב-1.1.2019.

לפרסום ברשומות - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
תקופת התיישנות לעבירות מס

יש לזכור כי תקופת ההתיישנות לעבירות מס יכולה להגיע עד 10 שנים מיום ביצוע העבירה וככל שיוחלט על פתיחת הליכים פליליים כנגד הנישום בחשד להשמטת הכנסות או דיווח כוזב והוא יורשע, אזי יהיה רשאי פקיד השומה, על פי סעיף 147 לפקודת מס הכנסה, להוציא שומות בגין השנה שבגינה בוצעה העבירה עד שנה לאחר ההרשעה או תשלום הכופר.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
חישוב מס שבח לזוג בהליכי גירושין

סעיף 4א לחוק מיסוי מקרקעין קובע בזו הלשון: "העברת זכויות בזכות במקרקעין או בזכות באיגוד מקרקעין, הנעשית על פי פסק דין שניתן אגב הליכי גירושין, לא יראוה כמכירה או כפעולה באיגוד לענין חוק זה, בין אם היא העברה בין בני הזוג..." מלשון הסעיף עולה כי העברת חלקה של האישה אגב הגירושין אינה מהווה העברת זכות במקרקעין ולכן לא נדרש שימוש בפטור להעברת חלקה של האישה. התוצאה היא כי מבחינה עקרונית תעמוד לבעל הזכות לעשות שימוש בפטור ממס שבח לדירת מגורים יחידה לאחר הגירושין.

לתשובה מאת עו"ד שלומי שלו - לחץ כאן
 
מיסוי העסקה בישראל של עובדת שהעתיקה מגוריה לגרמניה

על פי נתוני השאלה, העובדת היא אכן תושבת חוץ (גרמניה) לצורכי מס, ואינה תושבת ישראל. היא מפיקה את הכנסותיה בגרמניה (שם היא פועלת, ולא בישראל), אם כי המשלם הוא גוף ישראלי. היא אף ממוסה בגרמניה על הכנסותיה אלה. תושב חוץ חייב לדווח ולשלם מס בישראל רק לגבי הכנסה שהוא מפיק בתחומי ישראל - קרי, הכנסה שמקום הפקתה (מקור) מצוי בישראל.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
סודות הגבייה האפקטיבית 2018
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, ותוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
באנר CRM חשבים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית