אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1027 - 21/05/2018
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס

 
מאמרי מומחים
 
שווי שימוש לרכב צמוד לעורכי דין הנוסעים ישירות לבתי המשפט

סוגית השימוש ברכב אצל עורכי דין עלתה בעניין חכם אור-זך עורכי דין בפני בית המשפט המחוזי אשר שוב דחה טענות המצדיקות סטייה משווי הרכב מהאמור בתקנות שווי הרכב. הפעם, הוסיף בית המשפט כי לדעתו המקום לתקיפת תקנות חקיקה, כמו תקנות שווי השימוש, הוא בעתירה לבית המשפט הגבוה לצדק. לטעמנו, בפסק דין זה, כמו בפסקי דין קודמים אשר ניתנו עד היום בסוגיה זו של אופן קביעת שווי השימוש שיש ליחס לעובד שמקבל רכב צמוד מהמעביד, התעלם בית המשפט מהעובדה לפיה מדובר ברכב המשמש את המעביד ואת העובד.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מיזוג סטטוטורי בין חברות על פי חלופה ראשונה להגדרת מיזוג שבסעיף 103 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה"), אשר להן פעילות עסקית שההכנסות מהן צפויות להתחייב במס בהתאם להוראות סעיף 2(1) לפקודה - החלטת מיסוי בהסכם

רשות המסים פרסמה החלטת מיסוי בנושא מיזוג סטטוטורי בין חברות על פי חלופה ראשונה להגדרת מיזוג שבסעיף 103 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה"), אשר להן פעילות עסקית שההכנסות מהן צפויות להתחייב במס בהתאם להוראות סעיף 2(1) לפקודה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
בקשה לחשבונית מס מרכזת בגין שירותים ונכסים בלתי מוחשיים המיובאים מתושב חוץ - החלטת מיסוי בהסכם

רשות המסים פרסמה בהחלטת מיסוי שבהסכם את אישורה לבקשת הוצאת חשבונית מס מרכזת על פי התנאים שקובעת החלטת המיסוי.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של תושב ארצות הברית על ההחלטה כי יש לחייבו במס בישראל בגין עסקה למכירת הון מניות – אינו זכאי להסתמך על אמנת המס שבין ישראל לארצות הברית - פס"ד קניג

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגיש תושב ארצות הברית נגד פקיד שומה תל אביב בטענה כי חויב במס שלא כדין בגין עסקה למכירת הון מניות של חברה ישראלית, שכן בנסיבות העניין זכות המיסוי נתונה רק לארצות הברית. נפסק כי התושב לא מילא כראוי את חובת הדיווח שלו בארצות הברית, הן לעניין אופן הצגת סכום התמורה ממכירת המניות והן לעניין קיזוז ההפסדים המועברים ומשכך אין לקבל את טענתו כי הוא זכאי לפטור ממס בישראל בהסתמך על הוראות אמנת המס שבין ישראל לארצות הברית.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מבחן "חזקת הימים" לקביעת חובת דיווח ותשלום מס בישראל לתושב ישראל בעל שליטה בחברה ישראלית וחברות בארה"ב השוהה בחלק מהשנה בחו"ל

סעיף 131(א)(5ה) קובע כי אם יחיד טוען שאינו תושב ישראל אך חלה עליו "חזקת הימים", הוא יהיה חייב בהגשת דיווח מפורט שבו יציין את העובדות שעליהן מבוססת טענתו כי אינו תושב ישראל, ואליו יצרף את המסמכים התומכים בטענתו. הסעיף חל על יחיד שמקיים את חזקת הימים וששהה בישראל 183 ימים או יותר בשנת המס או 30 יום או יותר כשבאותה שנה יחד עם השנתיים שקדמו לה שהה 425 ימים או יותר בישראל, והוא טוען שהוא ניתק תושבותו לצורכי מס.

לתשובה מאת רו"ח ענת דואני - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
 
מה חדש בעולם הפנסיה?
ביום העיון נעמיק את הידע בנושא תקנון אחיד של קרנות הפנסיה, יוצגו דגשים וחידושים בביטוח אובדן כושר עבודה לאור הנחיות הרגולציה, ונלמד מה חדש בנושא מיסוי קופות מרכזיות לפיצויים והפקדות שוטפות מעבר לתקרה.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
חשיבה חיובית בעולם העסקים
בעולם העסקים מדברים תוצאות, אך העמידה ביעדים תלויה בעובדים. עובד מרוצה = לקוח מרוצה = בעלי מניות מרוצים. יותר ויותר ארגונים ומעסיקים משקיעים ביצירת רגשות חיוביים אצל העובדים, ומתאימים את עצמם לילידי דור ה-Y שרוצים חוויות, משמעות והנאה במקום העבודה, לא פחות מכסף וקביעות. יישום הפסיכולוגיה החיובית בעולם העסקים יכול להניב לארגון עובדים טובים יותר, יעילים יותר, יצירתיים יותר, שירותיים יותר, מסורים יותר ובריאים יותר, לעזור לארגון לצאת ממצבי משבר ומאירועים מורכבים, ואפילו לגרום לכך שתחלופת עובדים תהיה נמוכה יותר. ביום העיון נבדוק מדוע כדאי להיות אופטימיים, נבין מדוע חשיבה שלילית מזיקה לנו ולעסק שלנו, ונלמד לפעול בצורה חיובית באמצעות כלים שיראו לנו איך לעשות זאת לאורך זמן.
 
מחלקת "כל עובד" בחברת "חשבים" ביום עיון מיוחד העסק בחידושים ומגמות בדיני עבודה ובהגבלות על פיטורי עובדים
חוקי העבודה היו מאז ומעולם אבן יסוד ביחסי עבודה בכל המגזרים במשק הישראלי, כאשר חוקים אלה הינם דינמיים ומשתנים בתדירות גבוהה. חשיבותם נעוצה בחובת המעסיקים להישאר מעודכנים ולהקפיד על קיומם, תוך שמירה על הזכויות הסוציאליות המוענקות מכוחם הן במהלך תקופות שונות, כגון במועד סיום יחסי העבודה בין הצדדים, והן כלפי אוכלוסיות ייחודיות כגון נשים עובדות. במסגרת חוקי העבודה ישנן הגבלות ומנגנונים ייחודיים, שמטרתם להגן על עובדים מפני הפרתם ומפני פגיעה בזכויותיהם. יום העיון ייפתח בסקירה מקיפה בנוגע לחידושים אחרונים בדיני עבודה, יעסוק באותן מגבלות ומגנוני ההסדרה ושמירת הזכויות על חוקי העבודה, וכן יכלול הרצאת אורח של הממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
הוראות ניהול ספרים
יום עיון שמוקדש כולו להתנהלות בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורת ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות ייצוג נכון בפני פקיד השומה פסילת ספרים ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים מסמכים ממוחשבים אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
 
העולם הפנסיוני עבר, הווה והמיסוי בגינו
עולם הביטוח הפנסיוני חווה שינויים אדירים בשנים האחרונות. שינויי הרגולציה הרבים משליכים באופן ישיר על המוצרים הקיימים בשוק ועל אופן מיסוי משיכת הכספים מהם.
 
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית